דיפ פרפל כפי שקרה עם מבריק ג'ימי הנדריקס היה לחצות את האטלנטי לאנגליה, כפי שקרה עם קבוצות רבות, אשר היו דחיפה כדי להשיג תהילה בארה ב. אף-אחד לא נביא בארצו…
דוגמה טובה היא קבוצת דיפ פרפל, שעבורם ביונסה ההצלחה מגיע מכל מקום אחר, אך לא מן למולדת. היסוד של הלהקה התקיים בגרמניה, "מועדון הכוכב" בהמבורג, בעקבות דיוני בין ג'ון לורד, איאן פייס, ריצ'י בלקמור, בחודש פברואר 1968. כל שלושת הנגנים היו אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום. לורד, b. 9.6.41, לסטר (פסנתר/אורגן/סינתיסייזר-שירה), למד מוזיקה קלאסית ובסדרה של קבוצות של "ג'אז", "רוק": ARTWOODS; דם אדום ' BLUESICIAN; אחיו של רוני W; גברים סיר פרח. פייס, נולד 29.6.48, נוטינגהאם (תופים/כלי הקשה), למרות רק בגיל 20 התמנה המתופף לאחר cantase. כינור, היה חלק של רייב על ג'ורג'י & (לימים ואז SKINDINGS), M-15 (התור, מבוך שלה). בלקמורדיפ פרפל, (ש ע) 14.4.45, (סולו) ולתחנת הקרוניות למדה chiatara קלאסית בגיל 11 שנים של ג'ים סאליבן, משחק עם מספר קבוצות מקומיות (נפצים; SAFONITES; היינץ; פורעי חוק; לצרוח לורד SUTCH), הפך לאחד ביותר גיטריסטים-"הפעלה" באנגליה. כדי להשלים את החמישייה, יבחר במשותף על רוד אוונס, נולד ב- 1946, אדינבורו (שירה), ניקולס "ניק (קאי ואי)" ג'ון חיוך מעושה, נולד ב- 1946, נורווד גרין, מידלסקס (בס/אקס חבר אחים, חברי ההנהלה; ג'וני קיד והפיראטים; דייוויד לורד ; בילי דיוויס; הגברים עציץ; פרק 6). במשך חודשיים יחזרו אי שם באזורי הכפר, ב מחוז של .

מתחיל עם הסלוגן: "אנחנו לא סנובי. מה שרה מובחרת, אנחנו יכולים"מסחרי", אך ללא פשרות," דיפ פרפל להדפיס את הסינגל הראשון שלהם עם הרכב ג'ו דרום, שקט (1967 לחדש הצלחה של בילי ג'ו רויאל). לסיום בארה ב, הדיסק דיפ פרפל מונחת בקיץ 1968, מספר חמש העליון האמריקאי. מיד לאחר מכן, LP הראשון שלהם, גוונים עמוקים של סגול, בקבוצה סגנונות ממתק שוקולד וניל, אך באופן הבארוק, ולהכניס אותם ברשימות מכר. הצלחות אלה מציעה את האפשרות של. להמשיך סיור אמריקאי, אשר מתחילה באוקטובר ומסתיימת בדצמבר 1968.

בשנת 1969, את המוניטין שלהם כתוצאה הכתיבה מגבירה את האישה הסינגלים האמריקאי-קנטאקי (אחד שלו ניל דיאמונד), נהר עמוק, הר גבוה (של אייק קומפוזיציה & טינה טרנר), LP-s ואת את הספר של -עמוק סגול, שניהם נערך על ידי השם המפורש/קציר הביתה. מבקרי המוזיקה היו במיוחד גרסתם לאחר נהר עמוק, הר גבוה, בהשראת היצירה המוזיקלית שייכללו בסרט המפורסם המדע הבדיוני 2001: אודיסיאה בחלל, בוים על ידי לא פחות מאשר המפורסם סטנלי קובריק. כל הצלחות אלה בקשה מתחייבים אמצע-1969 סיור האמריקאי השני ללא כל דיסק שלהם כדי להיות הופיע באותה תקופה באנגליה (בארה ב רק בעוד כמה חודשים, כמעט 4 מיליון תקליטים שנמכרו). בלקמור נאלץ להכריז על כתב: "חזרה באמריקה, יש לנו נמאס לי לשמוע אותו אמר: דיפ פרפל? מי? מעולם לא שמעתי. רק שאנחנו דיפ פרפל עשינו לך שאתה מנסה להגיד לנו במדינה שלנו. " המדד הראשון נלקח היה לארגונו מחדש של הלהקה. את כישוריו היו אוונס, חיוך מעושה היו שונות משלהם, שלושת המדינות המקורי להחליט שלהם החלפת ביוני 1969 עם איאן גילן, נולד ב 19.8.45, , מידלסקס (שירה/אקס ג'ס רעם AND THE יצרני; ויינרייט. האדון; פרק 6), ואת רוג'ר גלובר, b. 30.11.45, , דרום ויילס (בס/אקס פרק 6). חיוך מעושה להמשיך את הקריירה שלו בקבוצה, תוך מלחמה אכזר אוונס ב קפטן הקבוצה מעבר. עכשיו החל השלב השני של הכי יצירתי הלהקה (גלובר נגררה "בתחילה" רק עבור "הפעלה", אבל היה "שוכנעו" להצטרף לקבוצה לצמיתות, כתוצאה (re) לידת ביותר מעודן "רוק קבוצות"). באותו החודש להירשם הללויה יחיד, לורד סופית ושאפתני, שנועדו לפרש יחד עם התזמורת הסימפונית. מוסיקה קלאסית מנצח ד ר מלקולם ארנולד מתרשמים העבודה ומסכים לנהל את המתקיימים בשיתוף עם התזמורת הפילהרמונית המלכותית ב- 24 בספטמבר 1969 ב "רויאל אלברט הול" בלונדון. אלבום זה קונצרט באותו שם מקבל, מנסה להיות כישלון מוחלט.

עקב שיפוץ הראשון של הנוסחה מתקבל על ידי דיפ פרפל, הקבוצה מחליטה לתת קונצרטים גם באזור כפרי, את מדינות אירופה אחרות, לבוא במגע עם ציבור רחב. המתנה כעבור שנה, ב-25 באוגוסט, 1970 בהוליווד קידה! "בלוס אנג'לס, לוכדת את כל . בקיץ של 1970 לורד מתפרסמות ניסיון בשם קונצ'רטו עבור קבוצה ותזמורת בעבודה דומה אחר, שכותרתו תאומים לסוויטה, הפך אלבום הסולו הראשון שלו, הקליט עם "דרום השידור התאגיד בנק תזמורת הטיילת של", שנערך על ידי נוסדה רשומות סגול, המותגים שלהן.

ניהול כדי לכפות, "בית", דיפ פרפל ולבלות חצי שנה לעבוד על האלבום החמישי, ב רוק, LP הראשון שלהם אחרי זה נערך גם באנגליה וגם בארצות הברית, האלבום לא רק הוא מחזיר עד קו המים, אך מסתבר, מכה רצינית בשנות השבעים, הממשלה דיפ פרפל כמו 'הביטלס' . הצלחה מטורפת ליהנות אותו הסינגל שוחרר בחודש מאי, לילה שחור (מס ' 1 באנגליה באוגוסט), ואז לשטוף דרך ברחבי העולם. אחרי הופעות אלו בדיסק, ומראה שלהם מתחילים יש יותר ויותר הצלחה ומופעים מקבלים בתקופה , לכן, הטוב ביותר. רוק, המכיל שירים כמו: לתוך האש, מוצץ, אדם עובד קשה, נתן לו את ההזדמנות שלו לזרוח גילן, בניגוד חלקים ישנים, שבהם מאסטריות פלייבק רק ג'ון לורד, של ריצ'י בלקמור. הרכב של 10 דקות ו-13 שניות, הזמן הילד ב, הכלול אלבום מוצלח של כל הזמנים, שהגיעה לשיאה עם סולו גיטרה, לאחר מכן להעתיק אלפי פעמים, אף פעם לא נקרא.

כדי לאחד את מיקומו, הקבוצה מתחילה לסיבוב הופעות ארוך: באוקטובר בצרפת, בנובמבר בארצות סקנדינביה, גרמניה, בדצמבר 1971 מוקדם בהולנד, במאי באוסטרליה "ראנדוויק אצטדיון לסידני," עם "מקום בטיסות" של אנגליה ראשי הערים-אמא. מחוז